BELGELiK agaçları

Özgürlük Parkı Gezisi
25 Nisan 2002

Ana Sayfa + Kapsama Alanı + Künye + ders BELGELiGi


"Gezginler" ve "Belgelik Ağaçları" kolları işbirliğiyle hazırlanmıştır.

Tarih : 25 Nisan 2002
Saat : 9:30
B. Yeri : Özgürlük Parkı Girişi

Okuldan Çıkış Saati : 9:00
Okuldaki Buluşma Yeri : R1 Atölyesinin Önü

T. Katılımcı Sayısı : 20 kişi
K. Sayısı :
8kişi

Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünün 2. sınıfında okuyan Öğrencilerle (yaklaşık 12 kişi ) ders BELGELİĞİ grubu, Özgürlük Parkı girişinde 9:30’da buluşuldu.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinde görev yapan, Marmara Üniversitesi Turizm otelcilik öğrencilerine ders veren öğretim elemanın (Meral) katılımıyla 10:00’da gezi başladı.

Parkın hemen girişindeki sedir ağaçlarının anlatımıyla gezi başlamış oldu. Hoca öğrencileri etrafına toplayarak ağaç ve bitkilerin türleri hakkında geniş bilgiler verdi. Gezide yaklaşık 40’a yakın ağaç ve bitki türü anlatıldı.

Gezide üzerinde en çok durduğumuz ağaç ve bitki türleri; lübnan Sediri, Atlas sediri, Erguvan, Kurt bağrı, Defne ağacı, Saplı meşe, Servi, At kestanesi, Süs eriği, Aga, Doğu mazısı, Süsen, Dağ muşmulası, Ateş dikeni, Kızılçam, huş, Biberiye, Karaçam, Fıstık çamı, Akçakesme, Sütleğen, Söğüt, arap saçı söğüdü, keçi söğüdü, Katalpa, Mersin, Ilgın.

Hoca bize bitki ve ağaç türlerinin karakteristik özelliklerini, iklimi ve coğrafi şartlarını anlattı. En son kızılçam hakkında bilgi verdikten sonra 11:00’de gezi bitti. Geziden herkes memnun bir şekilde ayrıldı. Daha sonra tekrar Özgürlük Parkına belgelik ağaçları olarak gezi düzenlemeye karar verdik.

Tutanak: Nuran APAYDIN (belgelik ağaçları çalışma grubu)